Lek.dent. Jan Perzyński
Specjalista Protetyki Stomatologicznej
W 2007r. ukończył studia na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W 2019r uzyskał tytuł Lekarza Specjalisty w dziedzinie Protetyki Stomatologicznej.
W „Plebiscycie Hipokrates 2019” w kategorii Stomatolog Roku zajął I miejsce zdobywając najwięcej głosów na terenie powiatu sławieńskiego. Jest członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Koszalinie oraz stale podnosi zakres swojej wiedzy medycznej i kompetencji uczestnicząc w licznych kursach oraz szkoleniach.
Od 2008r prowadzi Indywidualną Praktykę świadcząc profesjonalną opiekę stomatologiczną zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
ZAKRES ŚWIADCZONYCH USŁUG:
Bezbolesne leczenie ubytków próchnicowego pochodzenia zębów w znieczuleniu z wykorzystaniem estetycznych metod odbudowy z użyciem materiałów kompozytowych do wypełnienia ubytków. Usuwanie przebarwień zębów po leczeniu kanałowym.
Kanałowe leczenie zębów mające na celu uratowanie zębów przed ekstrakcją w przypadku zapaleń miazgi i tkanek okołowierzchołkowych z wykorzystaniem najskuteczniejszych metod opracowania maszynowego kanałów korzeniowych wraz z wypełnieniem ciekłą gutaperką pod kontrolą endometru, kamery mikroskopowej i rentgenodiagnostyki na miejscu w gabinecie.
Odbudowa brakujących tkanek i całych zębów z użyciem: wkładów koronowo-korzeniowych, koron, mostów mocowanych zarówno na zębach własnych jak i implantach.
Przy brakach niemożliwych do uzupełnienia protezami stałymi proponujemy protezy bezklamrowe, protezy typu overdenture, z klamrami estetycznymi oraz protezy szkieletowe i akrylowe.
Ekstrakcje zębów stałych i mlecznych, usuwanie „ósemek” oraz radi- i hemisekcję w celu dalszego wykorzystania korzeni zębów jako filary do odbudowy protetycznej.
Zabiegi w procesie leczenia chorób przyzębia, zarówno usunięcie złogów nazębnych nad i pod dziąsłowych, leczenie chorób przyzębia, jak również kiretaż oraz zabezpieczenie zębów rozchwianych poprzez wykonanie szyn z włókna szklanego, koron zespolonych oraz szynoprotez.
Licówki porcelanowe i kompozytowe, pełnoceramiczne korony protetyczne, wybielanie pojedynczych zębów oraz całych łuków zębowych metodami w warunkach gabinetowych oraz pomoc w doborze odpowiedniej metody nakładkowej do zastosowania w domu pacjenta.
Leczenie zębów mlecznych, kolorowe wypełnienia, ekstrakcje, profilaktyka próchnicy, lakowanie i lakierowanie zębów
Skaling i piaskowanie połączone z profilaktyką fluorkową
Wykonywanie zdjęć wewnątrzustnych na miejscu w gabinecie w celu diagnostyki, planowania, jak i oceny efektów leczenia.
Uczestniczył w następujących kursach i szkoleniach:
- „Implantoprotetyka stomatologiczna – podstawy teoretyczne i pokazy procedury zabiegowej” Instytut Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie
- „Bruksizm, szynoterapia, implantoprotetyka, staw skroniowo – żuchwowy, bóle głowy i twarzy. Pytania, niebezpieczeństwa, wątpliwości, odpowiedzi. Wskazówki dla praktyka” Centrum Konferencji i Wystaw EXPO-ANDRE w Toruniu
- „Ochrona radiologiczna pacjenta dla lekarzy dentystów wykonujących medyczne procedury radiologiczne” Naczelna Izba Lekarska – Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Lekarzy i Lekarzy Dentystów we współpracy z Komisją Stomatologiczną w Warszawie.
- „Implantoprotetyka stomatologiczna – podstawy teoretyczne oraz chirurgiczne i protetyczne procedury zabiegowe” Warszawski Uniwersytet Medyczny
- „Teoretyczne podstawy klinicznej protetyki stomatologicznej i technologii materiałów stosowanych w protetyce stomatologicznej” Instytut Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie
- „Style Italiano – stomatologia estetyczna na co dzień” Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie
- „Rehabilitacja protetyczna pacjentów po zabiegach chirurgicznych w zakresie twarzoczaszki” Uniwersytet Medyczny w Warszawie
- „Promocja zdrowia w protetyce stomatologicznej” Uniwersytet Medyczny w Lublinie
- „Diagnostyka i terapia zaburzeń czynnościowych układu ruchowego narządu żucia” PTS w Koszalinie
- „Profilaktyka onkologiczna w protetyce stomatologicznej” Uniwersytet Medyczny w Lublinie
- „Zaburzenia morfologiczno – czynnościowe US” Śląski Uniwersytet Medyczny Kolegium Kształcenia Podyplomowego w Katowicach
- „Leczenie protetyczne z zachowaniem protez stałych” Gdański Uniwersytet Medyczny
- „Leczenie protetyczne w przypadkach częściowych braków zębowych z zastosowaniem protez nieosiadających ruchomych” Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
- „Leczenie protetyczne bezzębia” Uniwersytet Medyczny im.Piastów Śl. We Wrocławiu
- „Protetyka wieku rozwojowego” Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
- „Zdrowie publiczne” Collegium Medicum w Bydgoszczy
- „Zadania użytkowników, inspektora ODO i administratora danych w świetle zmian RODO 2018” w Koszalinie